O MNE

Volám sa Martina a mám 20 rokov. 
Keby to niekoho zaujímalo, som v znamení blíženca. Som riadne lenivá, občas riadne tvrdohlavá. Väčšinou som úprimná - na blogu som vždy - a som neskutočne skromná a neegoistická. Rozhodne žiaden narcis. O:)
Viem sa prispôsobiť, hoci sa väčšinou s ľuďmi nezhodnem.
Taktiež keď niečo chcem, viem si ísť za tým. Len to za to musí stáť, aby som do toho investovala energiu. Čo sa teda očividne nestáva veľmi často.
Žiaľ, ešte absolútne netuším, čo od života chcem.

Vyštudovala som reklamnú tvorbu na Strednej umeleckej škole v Trenčíne, potom som prešla na FMK v Trnave, odbor media relations/vzťahy s médiami, ale to som po necelom roku nechala tak, pretože to nebolo to, čo som chcela.
Ale ktovie, možno sa do nejakej školy časom vrátim.

Čítať som sa naučila cez letné prázdniny pred prvou triedou a odvtedy čítam neustále. Vždy keď sa dá ;) Prečítala som už stovky kníh. Mojou srdcovkou už odmalička je Harry Potter ;)
Nezameriavam sa na určitý žáner - čítam čokoľvek, čo ma dokáže zaujať.
V poslednej dobe sa však snažím čítať čo najviac kníh, ktoré nie sú YA. Zdá sa, že tých som sa už akosi presýtila.

Toto sa vraj na mňa dokonale
hodí... 
Mimo kníh je mojou druhou najobľúbenejšou vecou hudba. Neprežila by som bez nej, potrebujem ju k životu rovnako ako vodu či vzduch. Mám veľmi široký záber toho, čo počúvam, ale v poslednej dobe je to hlavne Harry Styles, Ed Sheeran, Lady GaGa (Joanne) či rôzne pesničky z muzikálov. Jop, milujem muzikály. Medzi moje najobľúbenejšie radím Fantóma opery či Moulin rouge. Aj keď sa musím priznať, že som nevidela mnohé fakt známe, ale všetko to mám na zozname a ja sa k ním dostanem... raz.
Tiež milujem spev. Spievam vždy a všade. Vôbec tým neleziem každému na nervy. Jeden semester som bola aj v školskom spevokole, ale inak som žiaľ nikdy nechodila na žiadne hodiny spevu a spievala si len doma.

Inak mimo toho trávim veľa času na Youtube, kde pozerám zahraničných booktuberov či talkshows. Absolútne milujem Jamesa Cordena či Ellen DeGeneres, ale sledujem aj Jimmyho Fallona, Jimmyho Kimmela a podobne. Youtube mi akosi vystriedal seriály, ktoré som odvtedy začala dosť zanedbávať, pretože kedysi som ich pozerala fakt dosť, zatiaľ čo momentálne som ich dosť obmedzila a len sa mi kopia v to-watch liste. Mám však šesť absolútne najobľúbenejších, na ktoré nedám dopustiť - Sherlock, Game of thrones, Westworld, The Big Bang Theory, Glee a Queer as folk.

Inak ani neviem, čo by som vám o sebe povedala, Keby máte na mňa akékoľvek otázky, pokojne sa pýtajte. Či už v komentároch, na Facebooku, cez mail...
Oh, a tu nájdete článok 50 náhodných faktov o mne - 50 náhodných faktov o mne - 2.časť
(Práve som si uvedomila, že tu mám len dva obrázky a obidva sú zo Supernaturalu. V živote som nevidela ani jedinú časť.)

Kontakty na mňa
E-mail - strakovmaa@gmail.com
Facebook - Maťa Straková
Goodreads - Maťa Straková
Knižný Instagrammata.books
Osobný Instagrammata.strakova 
Twitter - @MataStrakova
Serialzone Maťa Straková

25 komentárov:

 1. Jééj :D
  Si úplne ako ja :D ! Aj ja veľmi rada čítam.. A aj pozerám, veľmi milujem "Annu zo zeleného domu", to je krásny príbeh, všetky jej starosti a pocity som prežívala s ňou... Som rada, že som našla aj niekoho takého, kto tiež obľubuje túto knihu-film. Ľudia v mojom veku radšej sledujú iné filmy a čítajú úplne iné knihy, ale ja som iná. A som veľmi rada, že ty tiež :) Inak máš veľmi pekný blog, určite pokračuj :) !

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To som rada :) Anna je jedna z mojich srdcoviek tiež, čítala som ju už mnohokrát :)
   A ďakujem, budem :)

   Odstrániť
 2. Vždy tak zahřeje u srdce když vidím že má někdo rád Tennanta a Doctor Who :) já když jsem začínala s blogováním a se sledováním DW před 8-9 lety tak nikdo nevěděl, kdo a co to je :)

  http://kamicek.tumblr.com/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som pred 8-9 rokmi mala 8-9 rokov, vtedy som nemala šajnu o tom, že niečo také existuje :D Ale vlastne som ho začala pozerať minulý august :D

   Odstrániť
  2. já měla 11 - 12 :D a když si vzpoměnu jak jsem se koukala na youtubech, kde byly rozstříhané díly... :D teď už se tomu musím smát :)

   Odstrániť
  3. To je skvelé, že ti to tak dlho vydržalo :)

   Odstrániť
  4. byla odmlka, když do Doctora přišel Matt, protože jsem ho zezačátku úplně nenáviděla, že je David pryč :) ale pak se to spravilo a prořvala jsem jeho regeneraci :D

   Odstrániť
  5. Jinak ti závidím ten moc krásný blog.. snažila jsem se už svůj asi tak 40. blog udělat tady na blogspotu ale málem jsem vyrazila kompl z okna :D

   Odstrániť
  6. Ja som to pozerala v telke a tam bežal každý deň nový diel. Takže mesiac som sa bála Davidovho odchodu, ten deň preplakala, Matta neznášala a stačil mi jeden diel k tomu, aby som si ho obľúbila a časpm zamilovala :D

   Ďakujem :) Ale blogger nie je nič ťažké ;)

   Odstrániť
  7. tak samozřejmě že kdybych na to měla trochu víc času, tak bych se s tím možná i naučila :D ale mám tento měsíc ještě zkouškové tak je to terno :D já jsem si od doby co "spáchal Sherlock sebevraždu" říkala Moffat I hate you, protože tohle bude velkolepé, tak jak když odešel Rory a Amy, to jsem taky prořvala, ale zase na druhou stranu se moc těším na Capaldiho :)

   Odstrániť
  8. tak to mě taky :D :D jen jsem si musela dát přestávku od nich teď, takže jsem neviděla poslední díly Chicago Fire, Arrow atd... :D

   Odstrániť
  9. Ja teraz doháňam Once upon a time, ešte mi chýba 5 dielov :D Za tento víkend som videla 9 alebo 10 dielov :D

   Odstrániť
  10. já v období zkoušek koukám na Simpsonovi, protože k tomu člověk lehne a nemusí u toho myslet :D

   Odstrániť
  11. To som nikdy nesledovala :D Ale zbožňujem Teóriu veľkého tresku :D

   Odstrániť
  12. TBBT je super i Modern Family :D

   Odstrániť
 3. Citace z DOCTORA "myslela jsem, že jsi ten blázen s budkou..." je výstižná :)) mimochodem - 5. řada, 1. díl :D Vítej ve světě bláznivých fanoušků :D

  Jsi zajímavá osoba, jedna z mála, od kterých se mi líbí i charakteristika, kterou o sobě napsali. Nic proti ostatním, ale nemám ráda, když napíší jen "jsem knihomol" nebo "milovnice knih" - na těch autorech je snad více zajímavého, než jen to, že čtou, no ne? :) Tak jako na tobě :))

  P.S.: mám ráda podobnou hudbu.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veď mi aj trvalo napísať ju... a bolo to na niekoľko krát :) Ale ďakujem :)
   Piata a šiesta séria sú podľa mňa proste najlepšie :3

   Odstrániť
 4. Ahoj, sledujem tvoj blog pravidelne a sama si ma inšpirovala k zalloženiu svojho vlastného , tak keby si sa na neho mohla mrknúť a dať vedieť čo si myslíš , bola by som rada :)
  booklovers-world.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj, som veľmi rada, že som ťa inšpirovala :) Tvoj blog som tak rýchlo zbežne pobehala, ale páči sa mi :) Začala som ho aj sledovať :)

   Odstrániť
 5. Srdce mi zaplesalo tiež nemám rada väčšinu ľudí :D Musela som to sem napísať, už si nepripadám ako asociál :D :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ugh, väčšinou si tak nepripadám. :D :D :D
   Alebo no dobre, asi hej, keď nad tým uvažujem, len sa tak nenazývam. :D

   Odstrániť

Ďakujem vám za každý komentár :)